Jesteś tutaj: Strona Główna - OPIS TECHNOLOGII

opis technologii

 

Drewno towarzyszy człowiekowi praktycznie od zawsze. Jest to najczęściej stosowany budulec  w historii naszego istnienia. Zalety drewna jako materiału konstrukcyjnego utwierdziły nas w przekonaniu, iż dzięki surowcowi zaczerpniętemu z natury, oraz rozwoju technologicznemu, możemy budować domy nowoczesne, piękne, trwałe, a przede wszystkim zdrowe - wykorzystując najważniejsze zalety drewna, tworząc w pełni EKOLOGICZNĄ technologię  budowy domów z bali.

 

Jako, że materiał higroskopijny ma skłonność do wchłaniania wilgoci, oddaje on ją następnie do pomieszczeń tak długo, aż osiągnie stan równowagi pomiędzy własną wilgotnością, a wilgotnością otoczenia. Podczas opracowywania systemu budowy domów drewnianych przez naszą firmę, poświęciliśmy tej zalecie drewna bardzo dużo uwagi i postanowiliśmy wykorzystać ją w możliwe jak największym stopniu, i zrobić wszystko, aby nasz surowiec nie stracił tej tak cennej właściwości.  
 
  
  
Dzięki technologii budowy domów drewnianych z podwójnej ściany zewnętrznej z wypełnieniem między balami izolacją celulozą (w postaci włókien celulozowych impregnowanych związkami boru), jest ona dla domu jak   ''filtr i nawilżacz powietrza ''.  Decydując się na domy w pełni naturalne zrezygnowaliśmy ze sztucznych surowców, tj. folii paroizolacyjnej, która jest największym wrogiem drewna, a  metalowe gwoździe w ścianach zastąpiliśmy drewnianymi, tzw. ''dyblami'',  dzięki czemu mogą Państwo cieszyć się ekologicznym, energooszczędnym, a przede wszystkim zdrowym domem dla całej rodziny.

 

 

 

 

 

   

ZAPYTAJ O NASZĄ

SZCZEGÓŁÓWĄ OFERTĘ

502 085 849