Jesteś tutaj: Strona Główna - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

na co zwrócić uwagę

 

 

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ W DOMU DREWNIANYM (SZCZEGÓŁY NASZEJ OFERTY):

 - Stolarka Okienna i Drzwiowa.

W standardowej ofercie firmy Mazurskie Domy zapewniamy Państwu wysokiej klasy drewnianą stolarkę okienną- dwuszybową o współczynniku przenikalności cieplnej U=0,8. Istnieje możliwość podniesienia standardu okien poprzez zamówienie stolarki trzyszybowej, antywłamaniowej, itp. W ofercie uwzględnione są również drewniane drzwi zewnętrzne, oraz drewniane drzwi wewnętrzne, które dostarczane są naszym klientom „na gotowo”, tzn. lakierowane/malowane (wraz z klamkami i okuciami) - gotowe do montażu!

 

- Ramy Okienne.

Mówiąc o stolarce okiennej nie można pominąć tematu ram okiennych (obróbek okiennych), które należą do najbardziej newralgicznych elementów domów z drewna. Ze względu na fakt, iż domy drewniane budowane są z bali, w elewacji obiektu powstają rowki poprzez które „wędruje” woda, i bez odpowiedniego zabezpieczenia,  może ona w dużych ilościach dostać się do wnętrza obiektu. Mazurskie Domy, dzięki swojej ponad dwudziestoletniej praktyce, opracowały profesjonalne zabezpieczenie otworów okiennych, dzięki czemu zabezpieczamy wnętrze domu przed przewiewami oraz dostaniem się wody. Dodatkowo, ramy zapewniają nam całkowitą możliwość regulacji okien, oraz przy wieloletnim użytkowaniu możliwość wymiany stolarki okiennej, lub przebudowy obiektu bez ponoszenia strat w stolarce okiennej.

 

- Ostateczne Pokrycie Dachu.

Konstrukcja dachu jest obliczona i wykonana w taki sposób, że można zastosować pokrycie dachu każdym materiałem (dachówka ceramiczna, bitumiczna, strzecha, gont, wiór osikowy itp.). Ze względów estetycznych stosujemy większe przekroje krokwi, by podkreślić urodę domu.

 

- Impregnacja.

Drewno chronione jest również dzięki odpowiedniej impregnacji. Naszym klientom do impregnacji zewnętrznej polecamy impregnaty firmy Remmers- które zostały sprawdzone na dziesiątkach naszych domów, i w doskonały sposób zabezpieczają elewację domów drewnianych. Według zaleceń producenta impregnacja winna być powtarzana co 5-6 lat. Pierwsze malowanie domu drewnianego odbywa się w trzech etapach, tzn.: pierwsza warstwa- podkład, a następnie dwie warstwy wybranego impregnatu. W celu odświeżenia domu wystarczy już jednokrotne pomalowanie obiektu, aby nabrał pięknego koloru.

Do impregnacji wewnętrznej polecamy wosk pszczeli firmy ApipolWax. Niewątpliwą zaletą wosku pszczelego, oprócz korzystnej dla człowieka jonizacji, jest to , że woskowe, naturalne lakiery skutecznie chronią pomalowane powierzchnie przed wilgocią, oraz posiadają właściwości ochronne wobec skażenia drewna pleśniami i grzybami. Dodatkowo, bezbarwny wosk pszczeli wydobywa i podkreśla rysunek słojów drewna.

 

Są to podstawowe wiadomości, o których powinien wiedzieć przyszły mieszkaniec domu drewnianego. W celu uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania.

 

 

 

 

 

    

ZAPYTAJ O NASZĄ

SZCZEGÓŁÓWĄ OFERTĘ

502 085 849